groepsreizen
Asturië
-
14
dagen
wandelrondreis door Picos en Somiedo
zwaarte
Tijdens deze reis bezoek je verschillende natuurparken in de provincie Asturië, in het noorden van Spanje. Er is een grote rijkdom aan landschappen. De valleien worden gevormd door zeven rivieren die het landschap doorsnijden. Groene heuvels, lange zandstranden kleurrijke vissershavens en afgelegen bergdorpjes vormen het decor van Asturië. In de zomer komen de temperaturen niet boven de 25 graden. In één week maakt je kennis met de natuurparken Picos de Europa, Pola de Somiedo en een stukje van de Camino de Santiago langs de kust en het parque natural Saya Baseya. Om de mooiste plekken van deze groene gebergtes te kunnen bezoeken, verblijf je op drie standplaatsen. Met een mooi verblijf in oude stadscentrum van stadje San Sebastián aan de kust sluiten we deze reis stijlvol af.
De wandelingen tijdens deze reis zijn afwisselend. Er zijn geen moeilijke stijgingen of afdalingen, maar wel prachtige bergpaadjes. Soms worden er stukkken over niet gemarkeerde routes gelopen, om de drukte in de Picos te vermijden. Daar waar een steile berg beklommen kan worden, zonder duidelijk pad, kan er voor een alternatief worden gekozen. In de Picos en in Pola de Somiedo, kenmerkt het gebied zich door de heldere bergmeren. Als je een dag geen zin hebt de hele rondwandeling mee te lopen, maar je wel graag aan een mooi meer wilt verblijven is dat altijd mogelijk. Je kunt dan ook rond het meer lopen en de groep aan het beginpunt weer ontmoeten.
We verblijven de eerste nacht in een Spaans hotel in Irún, op enkele honderden meters vanaf het station Hendaye.
De volgende morgen kunnen we met de regionale trein, naar San Sebastian om onze bus te halen.
Tijdens het eerste deel van deze diverse wandelweek verblijven we in Mestas de Con in vier authentieke huizen op een berg, nabij het dorp. Het lijkt een openluchtmuseum, zo mooi als de elementen van vroegere tijden teruggebracht zijn. Er is een tuin met uitzicht op het dal en op loopafstand een restaurant waar je streekgerechten kunt eten. Voor het ontbijt worden boodschappen gehaald en maak je zelf na het ontbijt je lunchpakket klaar.
Het tweede deel van de week logeren we in het dorp Pola de Somiedo in een leuk hotel. De twee herbergiers zijn broers en zorgen goed voor hun gasten. Het dorp heeft mooie pleintjes en winkeltjes. Er is een overdekt zwembad met sauna waar je je aan het einde van de dag kunt ontspannen en je spieren verwennen. Vergeet niet een badmuts mee te nemen als je hier gebruik van wilt maken.
Week twee verblijven we in Saja-Besaya in los Tojos, een rustig dorpje in de bergen vlak bij Barcena Mayor misschien wel het mooiste dorpje van Asturïe. Het is een charmant hotel en er zijn vlakbij twee mooi gelegen restaurants.
De laatste twee dagen in San Sebastian overnachten we in twee appartementen met ieder vier kamers met badkamer in de buurt van het oude centrum en het treinstation